Izabrano NOVO rukovodstvo Sindikalnog odbora Rasinskog okruga

01.10.2021. ⁄ Info SVS

Kruševac, 24. septembar 2021. godine.

Posle višegodišnjeg uspešnog rukovođenja Sindikalnog odbora Rasinskog okruga, izabrano je novo rukovodstvo na izbornoj skupštini koje je održano u Kruševcu 24. septembra 2021. godine. Nakon što nas je napustio kolega Milojević Saša koji je na žalost preminuo od posledica korona virusa, odbor jedno vreme nije imao predsednika.

Zato je pre sedam dana održana vanredna Skupština sindikalnog okruga u Kruševcu, na kojoj je većinom glasova prisutnih odlučeno da će ubuduće ovaj Odbor voditi Popadić Lazar.

Takođe, istog dana izabran je i Podpredsednik Gajić Slaviša, Sekretar Živković Zoran, kao i članovi predsedništva Đokić Aleksandar i Lekić Ivan. Izborna skupština je bila dobro organizovana i vođena od strane kolege Milenković Dejana koji se osvrnuo na proteklih 11 godina rada i sindikalne borbe za prava i bolje uslove za vatrogasce spasioce zajedno sa Milojević Sašom i Živojinović Milanom…

Foto SVS

Ovo je bio PRVI sastanak posle smrti Predsednika sindikalnog odbora SVS Rasinskog okruga Milojević Saše koji je počeo minutom ćutanja.

Pokojni Milojević Saša nam je svima pokazivao kako se voli i bori za svoje kolege, bio nam je svima uzor, kolege ga pamte po izuzetnoj hrabrosti i srčanosti. Bio je moralna, oficirska vertikala za sve nas vatrogasce, imao harizmu vođe te ulivao poverenje svima nama kada smo posustajali. Kažu da vreme leči sve, možda su u pravu. Gubitak važnih i dragih ljudi u životu ostavlja osećaj bola i tuge dok smo živi. Pogotovo ako su to ljudi koji su svuda ostavili trag svog plemenitog postojanja, poput našeg Saleta. Evo danas se još jednom poklanjamo njegovoj velikoj i predobroj duši. Evociramo uspomene, prisećamo se prošlih dana i podsećamo svih njegovih nesebičnih dela, svih divnih reči, saveta, smeha, sreće koju je širio oko sebe, ljubavi koju je nesebično pružao celom kolektivu.

Gosti na Skupštini su bili Predsednik SVS-a Jocić Darko, Podpredsednik Savić Miodrag i Sekretar Ladišić Ivan.

Sa ovog sastanka se mogla čuti i poruka podrške od Predsednika Jocića, izneti su planovi i ciljevi za naredni period, nikako ne želimo da budemo puki posmatrači i da svojim pasivnim prisustvom damo veći legitimitet policijskim sindikatima, već da zajednički pokušamo da se izborimo za bolji život i uslove rada naših vatrogasaca. Smatramo, da samo ujedinjeni možemo da dospemo do cilja.

Čestitamo članovima i novom rukovodstvu SVS Rasinskog okruga i želimo im mnogo uspeha u daljem radu.