PRAVOVREMENA REAKCIJA: Vatrogasci ugasili požar na Zvezdinom autobusu

FUDBAL 20.05.2018. 00:16h ¦ Kurir

Autobus koji je prevozio fudbalere Crvene zvezde od stadiona „Rajko Mitić“ do Hrama Svetog Save u Beogradu zapalio se večeras kod Autokomande, a u incidentu nije bilo povredjenih.

Fudbaleri su izašli iz otvorenog turističkog autobusa koji se zapalio izmedju kružnog toka na Autokomandi i raskrsnice ka autoputu i Južnom bulevaru.

Vatrogasci su brzo stigli na mesto incidenta i gase požar, a saobraćaj je posle blokade ponovo normalizovan.

Zvezdini fudbaleri su sa stadiona „Rajko Mitić“, posle utakmice sa Voždovcem, izašli u otvorenom autobusu i u pratnji više hiljada navijača uputili se ka Hramu Svetog Save.

1 / 4 FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ

Navijači su izlazak autobusa sa parkinga stadiona ispratili pesmom „titulu da slavimo“, a nekoliko fudbalera je upalilo pirotehniku.

Povorka je na putu do Hrama nekoliko puta zastajala, a tokom cele rute baklje su palili i navijači i fudbaleri.

Proslava je trebalo da bude nastavljena i kod Hrama Svetog Save, a da se zatim povorka navijača uputi ka Kalemegdanu i spomeniku Pobednik.

Crvena zvezda je titulom krunisala odličnu sezonu u kojoj je stigla do šesnaestine finala Lige Evropa.

Crveno-beli su u subotu primili pehare i potom pobedili Voždovac sa 5:1, posle čega je priredjen veliki vatromet na stadionu „Rajko Mitić“.